Haber

İzmir’de Suda İndirim

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 6360 ve 5216’ncı maddelerle görev alanına dahil olan yerleşim yerlerinde indirimli su tarifelerinin yasal düzenleme nedeniyle kaldırılmasının ardından, indirimin şehir genelinde abonelere yansıtılmasına ilişkin karar aldı.

Mahalle statüsüne geçen köy ve beldelerde uygulanan yüzde 50 ve yüzde 75 indirimli tarifeler Sayıştay raporları doğrultusunda kaldırılıyor. İZSU Genel Müdürlüğü, yeni düzenleme ile oluşacak gelir artışını il genelindeki abonelere indirimli olarak yansıtacak. Konut ve konut dışı aboneler için birinci kademe su tarifelerinde yüzde 7 indirim yapılacak.

Tarım ve hayvancılık tarifesindeki aboneler için yüzde 75 indirim uygulaması devam edecek.

İZSU Genel Müdürlüğü, ilgili yasal yükümlülük ve Sayıştay’ın bu yöndeki uyarıları nedeniyle 5216 ve 6360’ıncı maddeleriyle görev kapsamına giren belde ve köylerde bugüne kadar uygulanan indirimli su tarifelerinin kaldırılmasına karar verdi. Alınan kararla İzmir kent merkezindeki büyükşehir ilçelerinde uygulanan su tarifesi bu yerleşim yerlerinde de geçerli olacak. 2019 yılında yapılan kanun değişikliği ile köy ve kasabalardan mahallelere dönüşen yerleşim yerlerinde uygulanan indirimli tarifeler kaldırıldı.

ARTAN GELİR TÜM ABONELERE İNDİRİM OLARAK YANSITILACAKTIRhaber-derinkuyu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu